Konu içme suyu olduğunda, insanlar ağızda kalıcı bir tat bırakmayan veya kokusu olmayan taze, berrak su ararlar ve bu nedenle şişelenmiş su satın almaya yönelirler. Şişelenmiş su genellikle insanların istediği temiz tadı sağlasa da, birçok insan aynı kalitede suyu hatta daha iyisini doğrudan musluklarından ve yüksek finansal ve çevresel maliyetler olmadan alabileceklerinin farkında değiller.

Eviniz için doğru içme suyu sistemini kurmak, içme suyunuzun kalitesi söz konusu olduğunda dünyalar kadar fark yaratacak akıllıca bir yatırımdır. Bir içme suyu filtreleme sistemi kurmanın faydalarını öğrenmek için okumaya devam edin.

1. Daha İyi Bir Yatırım – Tasarruf Edin!

Pek çok insan, musluk suyunu mutlaka bir nedenden dolayı sevmedikleri için şişelenmiş su satın alır. Hiç kimse dışarı çıkıp su satın almak istemez, ancak akıllı pazarlamacılar şişelenmiş suyu o kadar çekici hale getirdiler ki, insanlar bunun için ekstra para harcamaya istekli.

Kulağa lezzetli geliyor, ancak kör tadım testleri, çoğu durumda insanların musluk suyu ile şişelenmiş su arasındaki farkı bile anlayamadığı sonucuna varıyor! Şişelenmiş suya para harcamak yerine gereksiz maliyetleri ortadan kaldırabilir ve aynı, harika tada sahip suyu hemen kendi musluğunuzdan alabilirsiniz. Şişelenmiş sudan vazgeçerek, içme suyu filtreleme sistemi ile uzun vadede tasarruf edeceksiniz.

Bununla birlikte, suyun şişelenmiş su kadar lezzetli olmadığını veya bir kokusu olabileceğini bilen bir ev sahibi olabilirsiniz. Bu soruna uzun vadeli daha iyi bir yatırım olan kolay bir çözüm var: bir içme suyu filtreleme sistemi kurmak. Şişelenmiş su sadece kısa süreli içecek için iyidir, ancak uygun bakımla bir su filtreleme sistemi on yıl veya daha uzun süre dayanabilir. Tüm bu süre boyunca şişelenmiş su satın almanın maliyetini bir düşünün!

2. Uygun İçme Suyu Temini

Biri su soğutucusunda beş galonluk bir sürahide veya tek bir şişe içinde olsun, şişelenmiş su satın aldığınızda yalnızca o şişede veya sürahide bulunan suya sahip olursunuz. Bunu evinizde bir içme suyu filtreleme sistemine sahip olmakla karşılaştırın. Gerçekçi olursak, sonsuz bir kaynağınız var. Su filtreleme sistemine sahip olanlar sadece susadıklarında musluğu açarlar. İstedikleri zaman, istedikleri miktarda, çok lezzetli su elde edebilirler.

Birey şişelenmiş suya güveniyorsa, bir sonraki teslimatı beklemesi veya mağazaya gitmesi gerekir. Mağaza gönderisini almadıysa, bir kişinin şişelenmiş su bulmak için başka bir mağazaya gitmesi gerekebilir. Bu büyük bir sorun olmasa da, sadece kendi evinizde musluğa gidip onu açmakla karşılaştırıldığında, sadece susuzluğunuzu gidermek için mağazaya gitmek birdenbire daha az çekici bir seçenek haline gelir.

3. Güvenebilirsiniz

Ev tipi su filtreleme sistemleri, kalıntıları filtreleyerek veya çıkararak güvenli ve temiz su sağlar ve hatta bazıları kuyu suyunda bulunabilen arsenik gibi zararlı su kirleticilerini gidermek için sertifikalandırılmıştır. Şişelenmiş su, güvenli ve daha kaliteli olarak pazarlanırken, ters ozmoz veya karbon su filtreleme sistemlerine sahip evler, sularının güvenli olduğunu bileceklerdir. Ne yazık ki, bazı şişelenmiş sular tüketicinin haberi olmadan sadece musluk suyudur. Tüketiciler musluklarından alabilecekleri suyun aynısını satın alarak kandırılıyorlar.

Şişelenmiş suyun sizi zehirleyeceğini ima etmesek de, gerçek şu ki şişelenmiş su nihayetinde bir pazarlama planıdır. Ters ozmoz sistemi gibi bir su filtreleme sisteminiz olduğunda, suyunuzu test ettirirsiniz ve suyunuzun kalitesini tam olarak bilirsiniz. Su filtreleme sistemi ile kendi su kaynağınıza kesinlikle güvenebilirsiniz.

4. Çevre Dostu

Su bol bir doğal kaynaktır, ancak plastik su şişelerinden çıkan boş şişeler çevremizi olumsuz etkiliyor. Ne yazık ki, çoğu plastik su şişesi geri dönüştürülmek yerine çöpe atılıyor. Tersine, musluktan gelen su, geri dönüştürülme gerekmeden yeniden kullanılabilir ve tüketilebilir.

Bir düşünün: Tüm plastik şişeleri üretmek, suyu dağıtmak ve paketlemek, mağazaya teslim etmek, sizin mağazaya gidip satın almanız (veya teslim ettirmeniz) için büyük bir enerji gerekiyor. Bütün bunlar çevremizi etkiler. Musluk suyu, şişelenmiş suyun sahip olduğu ek karbon ayak izine sahip değildir, bu da onu çevre dostu, daha sürdürülebilir bir seçim haline getirir.

Filtre kartuşu değişimi, su kalitenize bağlı olarak yılda bir veya iki kez yapılmalıdır. Bu, ürününüzün tüm ömrü boyunca su kalitenizin yüksek kalmasını sağlayacaktır. Bu hala az miktarda devam eden satın alma gerektirse de, günlük olarak birden fazla su şişesini atmaktan önemli ölçüde daha az atıktır.

5. İçme Suyu Filtrasyon Sisteminin Avantajlarından Yararlanın

Sonuç olarak, eviniz için bir içme suyu filtreleme sistemi kurmak size sadece temiz suya sahip olmanın faydalarını sağlamakla kalmaz, aynı zamanda şişelenmiş sudan daha ekonomik ve çevresel bir seçimdir. Filtrelenmiş musluk suyunu seçerken, paradan tasarruf etmenizi sağlayan, size güvenebileceğiniz yüksek kaliteli içme suyu sağlayan, istediğiniz zaman ve yerde çevreyi olumsuz etkilemeden seçimi yapmış olursunuz.