Musluklarınızdan ve duşlarınızdan çıkan suya güveniyor musunuz? Sürekli şişelenmiş su almak zorunda kalmaktan bıktınız mı? Bütün bir ev filtreleme sistemi kurmak bu ikilemleri çözebilir. Bütün bir ev filtreleme sistemi, onlara mevcut en güvenli temiz suyu sağlayarak kendinizin ve ailenizin sağlığını koruyacaktır.

İşte tüm ev filtreleme sisteminin birçok avantajından bazıları:

1. Daha İyi Kalite

Bütün bir ev filtreleme sistemi, zararlı kirleticileri ortadan kaldıracak ve böylece en iyi kalitede su elde edeceksiniz. Kirletici maddeler suyunuzun hoş olmayan bir kokuya veya tuhaf bir tada sahip olmasına neden olabilir. Kötü kokulu veya tatsız su mağduruysanız, tüm ev filtreleme sistemi sizin için çözüm olacaktır. Tüm ev filtreleme sistemiyle temizlenebilecek bazı zararlı kirleticiler şunları içerir:

Tortu
Klor
Zehirli Maddeler (gübreler, pestisitler)

2. Daha Uzun Ömür Beklentisi

Kalsiyum ve magnezyum sağlıklı kemikler için mükemmeldir, ancak evinizdeki birkaç cihaz sudan kaynaklanan kireç birikmesi, tesisatı tıkayabilir ve sonunda söz konusu olduğunda felaket olabilir. Bu mineraller, sert suyun ana failleridir ve mineral tortularına veya kireç birikmesine neden olur. Cihazlarınızı yıpratarak zarar verebilir. Su yumuşatıcılar, bu sert mineralleri ortadan kaldırır. Bütün bir ev filtrasyonu, zararlı mineralleri filtreleyerek suyu yumuşatabilir.

3.   Enerji Faturalarından Tasarruf Edin

Su yumuşatıcı, mineral ve kireç birikimini azaltmaya yardımcı olabilir, böylece su kullanan cihazlarınız daha verimli çalışır. Bu özellikle bir su ısıtıcısı için geçerlidir, çünkü su yumuşatıcı ile su ısıtıcısı bir yıl boyunca yüzde 25 ila yüzde 30 daha az enerji kullanır.

4. Saç ve Cilt İçin Daha Sağlıklı

Sert su, saçınızın ve cildinizin zamanla kurumasına neden olabilir. Kalsiyum ve magnezyum mineralleri sert suya neden olur. Bu mineraller suyun sabunla çözelti oluşturmasını zorlaştırır. Sert suyun belirgin bir işareti, banyo armatürlerinde biriken beyaz sabun köpüğüdür. Yumuşak suyun, cildinizin yanı sıra giysi ve bulaşıkları temizlemek için daha iyi olduğu kanıtlanmıştır. Yumuşak su cildiniz için daha naziktir, sert su ise cildiniz için “sert”tir. Tüm ev filtreleme sistemini kurduktan sonra saçlarınızın daha az karıştığını ve cildinizi daha yumuşak hissedecek ve daha sağlıklı görünmeye başladığını fark edeceksiniz.

5. Giysiler Daha Taze Kalacak

Çamaşır makinenizde sert su, deterjanın sabun köpüğü oluşturmasına neden olur ve bu da giysilerinizin tamamen temizlenmesini engeller. Sert su ve ilave mineraller nedeniyle giysiler ve çarşaflar solmaya başlayacaktır. Aynı mineraller giysiler içinde sıkışıp kalacak ve bu da onları sertleştirecek ve orijinal rengi bozacaktır. Yumuşak suyla, aynı sıklıkta deterjan satın almanız gerekmeyecek ve daha temiz sonuçlar göreceksiniz. Ayrıca sabun, şampuan ve çamaşır deterjanı kullanımını azaltır.

6. Hepsi Bir Arada Sistem

Evinizdeki farklı su dağıtım yerlerine neden ayrı filtreler takasınız? Hepsi bir arada su filtreleme sistemi ile, mutfak musluğunuz yerine banyo musluğunuzdan su içen biri hakkında endişelenmenize gerek yok çünkü her muslukta güvenli su olacaktır. Tek bir filtreye sahip olmak, filtrelerin değiştirilmesini ve bakımın hatırlanmasını kolaylaştıracak ve daha uygun maliyetli olacaktır.

BMB Technology’den komple bir ev filtreleme sistemi kurarak ailenizin sağlığını korumak için önemli bir adım atın. Ücretsiz danışmanlık almak ve daha yumuşak, daha sağlıklı suya giden yolda olmak için bugün bize ulaşın.

Tavsiye Edilen Yazılar